Харківська районна рада
Головна Новини Харківська окружна прокуратура Харківської області інформує про вивчення стану організації роботи з вирішення звернень і запитів, прийому громадян, забезпечення доступу до публічної інформації у 2022 році

Харківська окружна прокуратура Харківської області інформує про вивчення стану організації роботи з вирішення звернень і запитів, прийому громадян, забезпечення доступу до публічної інформації у 2022 році

12 Січня, 2023.

photo

Харківською окружної прокуратурою Харківської області проведено вивчення стану організації роботи з вирішення звернень і запитів, прийому громадян, забезпечення доступу до публічної інформації у 2022 році.

Вивченням встановлено, що упродовж 2022 року до окружної прокуратури надійшло 666 звернень, у тому числі, 11 – дублікати (протягом 2021 року до окружної прокуратри надйшло 655 звернень).  З зазначених звернень 484 (проти 182 звернень у 2021 році) не стосувались компетенції органів прокуратури та були спрямовані за належністю.

Аналізуючи увесь період роботи протягом 2022 року відбулось незначне збільшення загальної кількості звернень, що надійшли на адресу окружної прокуратури протягом 2022 року (на 1,65%).

Незначним чином зменшилась кількість виключених з обліку звернень, відомості за якими безпосередньо прокурором внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань (23 у 2022 році порівняно з 26 у 2021 році).

Крім цього, у 2022 році прокурорами прийнято рішення про повернення заявнику 1 звернення (протягом 2021 року прокурорами прийнято рішення про повернення заявникам 3 зверненнь). Залишено без розгляду у 2022 році 2 звернення.

За результатами розгляду у 2022 році, задоволено 6 звернень (за період 2021 року – 19). Питома вага задоволених звернень з розглянутих становить 4,8 % (проти 4,4% у 2021 році).

Повністю відхилено доводи заявників лише за 2 зверненнями (протягом 2021 року доводи відхилено за 18 зверненнями).

За 2022 рік вирішено 79 звернень з питань досудового розслідування кримінального провадження, з них  29 стосувались оскарження дій слідчих поліції. Інші звернення, як і раніше, стосувались здебільшого надання інформації про стан досудового розслідування, слідчих та прокурорів у кримінальному провадженні, надання можливості ознайомитись з матеріалами кримінального провадження, тощо.

Загальна кількість звернень з питань досудового розслідування, які вирішені по суті окружною прокуратурою у 2022 році значно знизилась  порівняно з 2021  роком  (79 проти 272). Вказаний стан справ здебільшого зумовлений дією на усій території України військового стану, проведення активних бойових дій на території Харківської області, перебування окремих районів піднаглядної території під окупацією збройних сил російської федерації, що зумовило значний відтік населення та зменшення кількості поданих звернень.

Протягом 2022 року задоволено 4 клопотання пов’язані з проведенням досудового розслідування.

Вирішено по суті у минулому році лише 3 звернення з питань участі у кримінальному провадженні у суді (24 у 2021 році).

Значно зменшилась кількість звернень громадян з питань представництва інтересів громадян та держави в суді (6 у 2021 році порівняно з 1 – у 2022).

Не надходили до окружної прокуратури протягом 2022 року, як і у минулому році, звернення з питань  додержання законодавства при виконанні рішень судів та інших органів.

Значним чином порівняно з 2021 роком зменшилась кількість звернень з питань нагляду за додержанням кримінально-виконавчого законодавства – лише 1 за 2022 рік проти 11 за 2021 рік.

У окружній прокуратурі на належному рівні налагоджено роботу з приймання електронних звернень та на телефон «гарячої лінії».

Так, протягом 2022 року на телефон “гарячої лінії” окружної прокуратури надійшло 2 звернення (протягом 2021 року 5 звернень), які містили питання, які не стосувались компетенції органів прокуратури, у зв’язку з чим вони спрямовані за належністю для розгляду  до уповноважених органів.

Крім того, у 2022 році на електронну пошту окружної прокуратури надійшло 456 звернень (у 2021 році лише 24 звернення), 30 з яких розглянуто по суті, 403 – направлені  за належністю до інших відомств, 9 – направлені іншим прокурорам.

Окружною прокуратурою приділяється посилена увага зверненням щодо порушення прав громадян внаслідок збройної агресії російської федерації, інших протиправних дій пов’язаних з особливим періодом.

Протягом 2022 року на адресу окружної прокуратури надійшло 1 депутатське звернення та 11 адвокатських запитів.

У 2022 році на адресу окружної прокуратури надійшло лише 2 інформаційних запитів (проти 10 у 2021 році).

Вказані запити розглянуто у окружній прокуратурі по суті, запитувачам, у межах компетенції, надана запитувана інформація.

 У цілому протягом 2022 року  у окружній прокуратурі дотримано порядок та строки розгляду і вирішення звернень та запитів, забезпечено об’єктивність, всебічність їх розгляду.

Прокуратура також інформує, що відповідно до Закону України від 17.03.2020 № 530-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13.03.2020 «Про невідкладні заходи щодо забезпечення національної безпеки в умовах спалаху гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», уведеного в дію Указом Президента України від 13.03.2020 № 87, постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», ст. 11 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», ст. 7 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення», наказів виконувача обов’язків Генерального прокурора від 12.03.2020 № 141 та від 13.03.2020 № 147, тимчасово обмежено допуск до адміністративних будівель прокуратур та встановлено особливий порядок роботи.

У зв’язку з цим на час дії карантину на всій території України проведення особистого прийому заявників, запитувачів інформації, депутатів усіх рівнів в органах прокуратури призупинено.

Разом з цим, заявники та запитувачі мають право звернутись до окружної прокуратури зі зверненнями та запитами, у тому числі з питань збройної агресії російської федерації, використовуючи наступні шляхи:

  1. направлення письмового звернення на поштову адресу окружної прокуратури: Григорівське шосе, 52, м. Харків, 61098 або Нововодолазького відділу окружної прокуратури: Харківська область, Харківський район, смт. Нова Водолага, пл. Кооперативна, 22, 63200;
  2. поміщення звернення чи запиту у скриньку, яка розташована у фойє приміщення прокуратури розташованому за адресою: м. Харків, Григорівське шосе, 52 (будівля Харківської районної державної адміністрації), 2-й поверх або у фойє приміщення Нововодолазького відділу окружної прокуратури розташованому за адресою: Харківська область, Харківський район, смт. Нова Водолага, пл. Кооперативна, 22;
  3. подання електронного звернення за визначеною формою на електронну пошту окружної прокуратури: zvernkharkivskaokruzhna@khar.gp.gov.ua;
  4. звернення на телефон «гарячої лінії» окружної прокуратури: 095-839-14-07.

Провівши зазначене вивчення встановлено беззаперечний факт, що незважаючи на великий обсяг проведений Харківською окружною прокуратурою Харківської області практичної роботи щодо роз’яснення заявникам положень чинного законодавства України до окружної прокуратури продовжує надходити велика кількість звернень громадян, що не належать до компетенції органів прокуратури.

Враховуючі викладене, виникає обґрунтована необхідність додаткового інформування суспільства про функції органів прокуратури закріплені ст.131-1 Конституції України, які полягають у  підтриманні публічного обвинувачення  в суді; організації і процесуальному керівництві досудовим розслідуванням, вирішенню відповідно до закону інших питань під час кримінального провадження, нагляд за негласними та іншими слідчими і розшуковими діями органів правопорядку; представництві інтересів держави в суді у виключних випадках і в порядку, що визначені законом.

Разом з цим, прокурор на цей час, відповідно до законодавства,  позбавлений можливості здійснення представництва в суді інтересів громадян.

Будь-які наглядові функції щодо органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій органи прокуратури України на цей час не здійснюють.

Крім того, увагу учасників кримінальних проваджень хочемо додатково звернути на положення ст. ст. 303-307 Кримінального процесуального кодексу України, згідно з якими,  рішення, дії чи бездіяльність  слідчого, дізнавача або прокурора під час досудового розслідування оскаржуються до слідчого судді під юрисдикцією якого перебуває місце проведення досудового розслідування.

Разом з цим, слід зауважити, що прокурори окружної прокуратури здійснюють процесуальне керівництво щодо злочинів та кримінальних проступків вчинених лише у межах населених пунктів, що входять до складу Люботинської, Пісочинської, Мереф’янської, Безлюдіської, Височанської, Південноміської, Покотилівської, Роганської, Вільхівської, Нововодолазької ОТГ Харківського району Харківської області.

Вибачте, в данний момент не має доступних опитувань.Архів опитувань

Останні новини

Про заслуги