Харківська районна рада
Головна Про район Символіка району

Символіка району

ГЕРБ, ПРАПОР ХАРКІВСЬКОГО РАЙОНУ – представлено зображенням оригінальної розробки. Затверджені рішенням V-ї сесії районної ради XXIV скликання від 21 січня 2003 року Ініціаторами створення символіки виступили Харківська районна рада та Харківська районна державна адміністрація. Розробник символіки — Дизайн Имидж Компания.

Герб району – це геральдичний тенет (чотирикутник, загострений донизу), складений з 3-х щитів, розділених золотою каймою. На зеленому полі щита зображені: перехрещені золотий ріг достатку і кадуцей, жезл якого також золотий, а крила і змії срібні. Кадуцей і ріг достатку розміщені по діагоналі умовного прямокутника, перехрещуються у його центрі. Зелений колір у ге­ральдиці символізує надію, радість, достаток і відповідає траві, рослинності. Щит обрамлений золотою каймою.

Нижня частина герба розділена вертикальною лінією на дві половини. На синьому лівому полі щита розміщене сонце, яке обвите колосками пшениці і освітлює зелені поля. Це символізує прагнення до миру, хліборобської праці як надії на сприятливі умови для отримання врожаю. Сонце, що освітлює зелені поля, підкреслює головний напрямок сільськогосподарської діяльності району. Сонце символізує багатство, достаток, пшениця – символ достатку. Синій колір поля символізує чесність, вірність. На жовтому правому полі щита стилізовані зображення символів промисловості району: на фоні підприємства – шестірня, цегла, фаянсовий посуд, будівельні матеріали. Пропорції герба – висота до ширини 8:7, закруглені частини герба являють собою 1/4 кола з радіусом окружності рівним 1/8 висоти герба. Герб обрамлений золотою каймою. Еталонний зразок герба знаходиться в Харківській районній раді.

Прапор району – це прямокутне полотнище (відношення ширини до довжини 2:3) малинового кольору із зображенням в центральній частині герба району. Висота червоного щита дорівнює 1/2 ширини прапора. Прапор району двосторонній. Навершя древка являє собою металевий конус висотою, рівною 1/10 ширини прапора, основа конусу дорівнює 2-м діаметрам древка, закріплюється на циліндричній основі висотою, рівною 1/20 ширини прапора. Колір металу, з якого виготовляється навершя, срібний. Еталонний зразок прапора району зберігається в кабінеті голови районної ради, що міститься в будинку районної ради (м. Харків, вул. Григорівське шосе, 52).

ГІМН ХАРКІВСЬКОГО РАЙОНУ

Сіяє сонце з небес блакиті,
Гойдає вітер хліба в полях!
Кобзар славетний у «Заповіті»
В сім’ю велику вказав нам шлях!

В одну громаду збираймось, браття,
Щоб збудувати наш спільний дім!
Ми нашу волю і дух завзяття
Заповідаєм синам своїм!

Приспів:

Нас надихає мета єдина!
Нас об’єднала суспільна справа!
Тільки в свободі живе людина!
Тільки в свободі живе держава!

Найвища цінність – життя людини,
Її добробут, її буття!
Заради правди і України
Ми вирушаєм у майбуття!

По слобожанській землі коханій
Йдемо невпинно до перемог!
Ми-патріоти, ми – харків’яни!
Ми – українці! І з нами Бог!

Приспів:

Нас надихає мета єдина!
Нас об’єднала суспільна справа!
Тільки в свободі живе людина!
Тільки в свободі живе держава!

Музика Г. Фоміна та Д. Баженова, слова О. Кашуріна

Про заслуги