Харківська районна рада
Головна Про район Почесні громадяни району

Почесні громадяни району

photo

Лише вдумливі та розумні гравці стають найвидатнішими. У футболі є своя геометрія, фізика, хімія і біологія. Передача – це геометрія, правильний рух   м’яча – фізика.

Отже, футбол багатогранний. Це совокупність і роздуму, і минулого, й майбутнього, і пристрасті, і буденності, і навіть «балету робітничого класу».

Адже футбол – це життя, як воно є, і феномен одночасно.

Сергій Малько, виходячи на кожну гру, не грав у футбол, а проживав. Так вийшло, що його професія стала сенсом життя.

Сказати, що Малько ‒ глиба, не сказати нічого.

Майстер спорту СРСР з футболу1976 року; срібний призер першості України 1974 року; чемпіон першості України 1978 року; бронзовий призер першості СРСР 1980 року; чемпіон першості СРСР 1981 року, перша ліга; полуфіналіст Кубку СРСР 1981 року.

За Дніпропетровську команду зіграв майже 60 матчів та забив 15 м’ячів. Будучі гравцем «Дніпра» став майстром спорту з футболу. В цей же період Сергій Малько запрошувався до молодіжної команди СРСР, а потім і до національної збірної. Футбольний сезон 1978 року він почав у київському «Динамо», куди його особисто запросив головний тренер В.В. Лобановський. Сергій Малько в основному складі зіграв 11 матчів, а восени повернувся в харківський «Металіст». Брав активну участь у районних турнірах з футболу. В наступні роки, до самої злощасної травми 8 травня 1982 року, грав за харків’ян.

З 1983 року Сергій Миколайович тренер викладач з футболу ДЮСШ № 8         (м. Харків), ДЮСШ № 16 (м. Харків) та КЗ КДЮСШ № 16, тренер футбольних команд «Іскра» (м. Харків) і «Металіст» (м. Харків).

Завдяки його завзятим зусиллям, високому професіоналізму та педагогічному таланту, діти з величезним бажанням і спортивним азартом прагнуть до тренувань. Вони розвивають свої фізичні здібності, що робить їх більш поступливими, самоорганізованими в шкільному процесі, витривалими не тільки у фізичному, а й у моральному плані. Це загартовує їх характер і в майбутньому позначається тільки позитивним чином у всіх сферах діяльності, за які вони беруться.

Часом гравці скаржаться, як суворий тренер Сергій Миколайович, не дає їм ні хвилинки спокою! Постійно наказує, що ніколи не слід забувати, що футбол – командна гра! Але коли приходить успіх, приймають його строгість, як належне…

Життєвий принцип Сергія Малька – «Щоб перемогти когось, спочатку треба перемогти самого себе!».

Народився 09 листопада 1953 року.

Присвоєно звання «Почесний громадянин Харківського району» рішенням ХХХІХ сесії Харківської районної ради VІІ скликання 28 жовтня 2020 року.

 

Лише вдумливі та розумні гравці стають найвидатнішими. У футболі є своя геометрія, фізика, хімія і біологія. Передача – це геометрія, правильний рух   м’яча – фізика. Отже, футбол багатогранний. Це совокупність і роздуму, і минулого, й майбутнього, і пристрасті, і буденності, і навіть «балету робітн...
photo

Є люди, про яких кажуть: створив себе сам. Тобто йдеться про людину, яка досягла великих успіхів у житті лише завдяки власним здібностям, енергії, професіоналізму. Юрій Раїна є прикладом саме такої особистості.

З 2015 року призначений головою Харківської районної державної адміністрації, обраний депутатом Харківської районної ради VІІ скликання. Очолював райдержадміністрацію 5 років. Йому випало працювати у період, коли країна почала зміни, взявши курс на європейську інтеграцію, боротьбу з корупцією, запровадила люстрацію, тощо. Все це вимагало багато часу, великих зусиль, високого людського потенціалу, виваженості і вміння йти до поставленої мети ‒ відданого служіння на благо жителів Харківського району.

Так у Харківському районі було забезпечено своєчасні соціальні виплати, збільшено заробітні плати і пенсії, фінансування першочергових статей видатків. При цьому досягнуто позитивну динаміку практично по кожному напрямку роботи райдержадміністрації. Відновлено роботу та відкрито низку соціально-важливих об’єктів, реалізовано районні програми. Район брав участь у масштабних державних та обласних проєктах.

Юрій Іванович впровадив нові демократичні форми колективного управління Харківським районом, сприяв позитивному вирішенню складних питань життєдіяльності та перспективного розвитку Харківського району, що стало запорукою підтримки результатів його роботи і авторитету у краян.

Одним із пріоритетних напрямків у діяльності Юрія Івановича на посаді голови Харківської районної державної адміністрації було продовження роботи щодо сприяння утворенню об’єднаних територіальних громад. Він закликав керівників громад активно долучатися до проектів в освітній, медичній та інших сферах. Наголошував, що спроможна громада стоїть на «трьох китах»: кадри, бюджет та інфраструктура. Кадри – на першому місці. Адже людський капітал є головним фактором успіху будь-якої громади. Саме від управлінської команди залежить, наскільки якісно будуть розроблені, а в подальшому успішно реалізовані стратегії розвитку громад.

Як депутат районної ради VІІ скликання Ю.Раїна, незважаючи на величезну завантаженість, активно працював безпосередньо у виборчому окрузі. Він був доступний кожному виборцю, більшість із яких знають його особисто. Спілкування з простими людьми додавало сил для його напруженої діяльності. Він спілкувався з жителями, знав, що справді їм потрібно, він у прямому розумінні жив їхніми проблемами. Як каже Юрій Раїна: «Легко говорити, що любиш Україну взагалі, набагато складніше, а головне, цінніше — допомогти окремій людині».

Життєвий принцип Юрія Раїни – «Виконувати те, що обіцяю!».

Народився 07 травня 1955 року.

 Присвоєно звання «Почесний громадянин Харківського району» рішенням ХХХІХ сесії Харківської районної ради VІІ скликання 28 жовтня 2020 року.

Є люди, про яких кажуть: створив себе сам. Тобто йдеться про людину, яка досягла великих успіхів у житті лише завдяки власним здібностям, енергії, професіоналізму. Юрій Раїна є прикладом саме такої особистості. З 2015 року призначений головою Харківської районної державної адміністрації, обраний деп...
photo

Допомагати людям – надзвичайно благородна справа. А професія медика – найгуманніша, адже вона покликана стояти на сторожі людського життя. Саме медики дарують здоров’я людям, рятують від найрізноманітніших хвороб. Тому образ медика в уяві багатьох людей пов’язаний з надією і захистом. Кажуть, що лікар – це посередник між людиною і Богом. Дійсно, у багатьох ситуаціях медпрацівник є останньою рятівною інстанцією для хворого. Клятва Гіппократа спонукає людей у білих халатах перебороти всі емоції й особисті негаразди, щоб виконати свій обов’язок. Лікар часто лікує не лише тіло, а й душу людини, вселяючи в її серце віру та надію.

Галину Єгорівну часто звуть янголом у білому халаті. І хоч слова ці піднесені й світлі, але її робота – земна, і зовсім нелегка, а часом і небезпечна навіть для її здоров’я. Зокрема зараз, коли людство зіштовхнулося з новим викликом – коронавірусом. Обставини останнього часу вкотре показали, наскільки необхідними і цінними є фахівці медичної справи для порятунку не тільки жителів громад, а й людства в цілому.

Ще з раннього дитинства ми добре знаємо, що добро перемагає зло, щирість краща за хитрість, щастя треба шукати, а наймогутніша з-поміж                      усього – любов. А найперше – це любов до людей. Мабуть, не випадково, що люди, наділені даром любити ближнього, обирають саме професію лікаря або учителя. Адже бути лікарем, вчителем – це перш за все, любити людей, вміти їх вислухати, зрозуміти і врятувати.

Надзвичайна доброта, чуйність, палке прагнення завжди допомогти і словом і ділом – риси, притаманні Галині Розсоха, яка 31 рік очолює медичну амбулаторію у с. Руські Тишки (з 2018 року –амбулаторія загальної практики сімейної медицини с. Руські Тишки комунального некомерційного підприємства Харківської районної ради «Центр первинної медичної допомоги № 5 Харківського району»). Її вміння передбачати, як мовиться, на два кроки вперед, швидко та вірно приймати рішення, професійно та мудро керувати ‒ якість притаманна гарному керівнику, яка дана не кожному. А починала вона трудову діяльність у 1988 році, коли працювала лікарем-терапевтом у Циркунівській лікарні, де вже за рік була переведена на посаду головного лікаря Руськотишківської медичної амбулаторії.

Там, де Галина Єгорівна – панує активне життя, відповідальне ставлення до роботи та висока її якість, бачення нового і прогресивного. Вона завжди справедлива та принципова до колег, адже – знаходить час розібратись у життєвих проблемах працівників колективу та допомогти. Вміє бачити на перспективу, сприймати численні та різноманітні пропозиції і знаходити осмислену суть. Вона щиро ділиться ентузіазмом у досягненні цілей та методами, необхідними для їх досягнення.

«Завжди допомагати людям і бачити їх вдячні сяючі очі», – життєвий девіз Галини Єгорівни Розсоха.

Народилася 24 липня 1963 року.

Присвоєно звання «Почесний громадянин Харківського району» рішенням ХХХІХ сесії Харківської районної ради VІІ скликання 28 жовтня 2020 року.

Допомагати людям – надзвичайно благородна справа. А професія медика – найгуманніша, адже вона покликана стояти на сторожі людського життя. Саме медики дарують здоров’я людям, рятують від найрізноманітніших хвороб. Тому образ медика в уяві багатьох людей пов’язаний з надією і захистом. Кажуть, що лік...
photo

Енергозбереження ‒ пріоритетний напрямок державної політики України. З огляду на важливість проблеми заощадження енергії в глобальному масштабі, практично у всіх країнах проводяться різні заходи, покликані зменшити кількість споживаної енергії як у промислової, так і у соціальної сферах.

На сьогодні енергетичний фактор є одним з головних чинників, що впливають на стан економічної ситуації як в Україні, так і у Харківському районі. На даний час енергозберігаючі технології впроваджуються практично у всіх галузях економіки. Але, якщо для промислового виробництва реальним результатом енергозбереження стає зниження енергоємності продукції, то у бюджетній сфері стимулювати економію енергоресурсів значно складніше.

В умовах постійного зростання цін на основні види енергоресурсів, особливої актуальності набувають питання енергозбереження та підвищення енергоефективності в закладах та установах, що фінансуються з районного бюджету.

Так з 2012 року головою правління Благодійної організації «Фонд «Здоров’я для всіх» Сергієм Шевчуком у Харківському районі розпочато реалізацію проєкту «Сонячні лікарні», який мав гуманітарний характер, оскільки направлений на збільшення коштів для потреб пацієнтів, і друге ‒ екологічний аспект.

За час реалізації проєкту «Сонячні лікарні» у Харківському районі (2012-2020 рр.) медичні заклади, які обладнані сонячними панелями, використовують чисту сонячну безоплатну енергію сонця для своїх потреб та мають можливість перенаправляти кошти на потреби пацієнтів. Так, сучасними сонячними панелями обладнано медичні заклади с. Липці, м. Мерефа, с. Веселе, с. Борисівка, с. Глибоке, сел. Докучаєве, с. Циркуни, Комунальний заклад «Зеленогайський спеціальний загальноосвітній навчально-виховний комплекс (дошкільний навчальний заклад – школа-інтернат I-II ступенів)» Харківської обласної ради (сел. Високий), Комунальне некомерційне підприємство Харківської обласної ради «Обласна психіатрична лікарня № 1» (с. Стрілеча); в амбулаторії загальної практики сімейної медицини сел. Рогань комунального некомерційного підприємства Харківської районної ради «Центр первинної медичної допомоги № 4 Харківського району» встановлено сонячний двокоординатний динамічний трекер на 5 кВт та метеостанцію; в амбулаторії загальної практики сімейної медицини с. Руські-Тишки КНП ЦПМД № 5 Харківського району встановлено геліосистему.

Запровадження джерел «чистої енергії» у Харківському районі не лише заощаджувало кошти на лікування хворих в медичних установах, але й стало прикладом для наслідування іншими господарюючими суб’єктами.

«Працювати відповідально і жити по совісті» – життєвий принцип Сергія Шевчука.

Народився 17 жовтня 1955 року.

Присвоєно звання «Почесний громадянин Харківського району» рішенням ХХХІХ сесії Харківської районної ради VІІ скликання 28 жовтня 2020 року.

Енергозбереження ‒ пріоритетний напрямок державної політики України. З огляду на важливість проблеми заощадження енергії в глобальному масштабі, практично у всіх країнах проводяться різні заходи, покликані зменшити кількість споживаної енергії як у промислової, так і у соціальної сферах. На сьогодні...

Про заслуги