Харківська районна рада
Головна Новини Охорона здоров'я Співпраця з МВФ сприятиме подальшій трансформації медичної галузі - НСЗУ

Співпраця з МВФ сприятиме подальшій трансформації медичної галузі – НСЗУ

16 Червня, 2020.Охорона здоров'я

Згідно з меморандумом, підписаним з МФВ, фінансування спеціалізованих медзакладів має здійснюватися через єдиного платника – НСЗУ, жодних повернень до фінансування через бюджетну субвенцію чи особливого фінансування для деяких медзакладів не передбачено.

Міжнародний валютний фонд затвердив 18-місячну програму stand by для України на 5 млрд доларів. Перший транш, який виділять негайно, складе 2,1 млрд доларів. Решту суми виділять поетапно чотирма траншами.

Кошти нової програми допоможуть Україні подолати проблеми, зумовлені пандемією COVID-19.

Згідно з меморандумом, що підписала Україна з МВФ, трансформацію системи охорони здоров’я у нашій країні буде продовжено в 2020 році шляхом поширення нового способу фінансування на вторинну спеціалізовану допомогу. А НСЗУ і далі буде стежити за наданням послуг та фінансовими показниками медустанов. Перетворення лікарень на некомерційні підприємства в муніципальній власності продовжиться. Їх фінансування буде відбуватиметься чітко за договорами з НСЗУ. Також у меморандумі йдеться про те, що для того, щоб закупівлі НСЗУ якнайкраще забезпечували потреби пацієнтів, прийняття рішень НСЗУ буде прозоро захищене від конфлікту інтересів, зокрема, забороною участі постачальників послуг в управлінських структурах НСЗУ.

Керівниця Національної служби здоров’я України Оксана Мовчан:

 “Співпраця з Міжнародним валютним фондом – надійним партнером України – сприятиме процесам трансформації системи охорони здоров’я. Згідно з меморандумом, підписаним з МФВ, реформа системи фінансування охорони здоров’я триватиме. Ще раз зафіксовано основні структурні маяки трансформації системи. По-перше, фінансування спеціалізованих медзакладів має здійснюватися через єдиного платника – НСЗУ, жодних повернень до фінансування через бюджетну субвенцію чи особливого фінансування для деяких медзакладів не передбачено. По-друге, обсяг фінансування медзакладу має залежати від результатів його роботи.  Що більше послуг надає медзаклад, тим більше фінансування він має отримати. Окрім того, медзаклад, що надає медпослуги, має відповідати чітким вимогам. Працюємо далі”.

 

https://nszu.gov.ua/novini/spivpracya-z-mvf-spriyatime-podalshij-transformaciyi-medichn-260

Вибачте, в данний момент не має доступних опитувань.Архів опитувань

Останні новини

Про заслуги