Харківська районна рада
Головна Новини Культурно - мистецький захід «Сад пісень Сковороди» в рамках якого відкрито мініпроєкт розвитку територіальних громад «Разом в майбутнє»

Культурно – мистецький захід «Сад пісень Сковороди» в рамках якого відкрито мініпроєкт розвитку територіальних громад «Разом в майбутнє»

14 Вересня, 2019.

14 вересня в селищі Бабаї Харківського району відбувся культурно – мистецький захід «Сад пісень Сковороди».

Захід, що вже став традиційним, в цьому році пройшов в девʾятий раз на території «Холодної Сковородинівської криниці» та Грушевої галявини «Грушнику» у Бабаївському лісі і був присвячений 297-й річниці з дня народження великого українського філософа, просвітителя, педагога, поета і композитора Григорія Савовича Сковороди!

Доброю традицією заходу стала підтримка головою Харківської обласної державної адміністрації Юлією Світличною.

Святкування розпочалось з вшанування та урочистого покладання квітів до погруддя Г.С.Сковороди у центрі селища Бабаї.

Приємним подарунком для місцевої громади стала презентація мініпроєкту «Парк на радість мешканцям сел. Бабаї», реалізованого в рамках конкурсу мініпроєктів «Разом в майбутнє – 2019». Даний проєкт спрямовано на створення умов для відпочинку, проведення активного способу життя жителів селища Бабаї та сприяння збереженню пам’яті про видатного філософа Григорія Сковороду. Завдяки його реалізації зроблена реконструкція та ремонт паркової зони, придбано нові лавки, встановлено сцену та сходи.

Загальний бюджет проєкту склав 280 200 грн., з них 134 496 грн. – кошти обласного бюджету, 92 466 грн. – районного бюджету, 33 624 грн. –  селищного бюджету, 14 010 грн. – конкурсанта та 5 604 грн. – кошти приватних партнерів.

У відкритті проєкту взяли участь: перший заступник голови Харківської обласної ради Віктор Коваленко, заступник голови Харківської обласної державної адміністрації Анатолій Бабічев, голова Харківської районної ради Максим Литвиненко, голова Харківської райдержадміністрації Юрій Раїна.

Надалі почесні гості завітали на свято «Сад пісень Сковороди».

Керівники привітали гостей і учасників заходу,  передали слова вітання від голови Харківської обласної державної адміністрації Юлії Світличної та відзначили важливість збереження національних традицій і пам’яток.

З нагоди свята завідуючій Бабаївської бібліотеки-філії № 5 Ларисі Доценко передали сертифікат на отримання ноутбука від губернатора області Юлії Світличної.

 «Сад пісень Сковороди» – це справжнє свято сучасного музичного фольклорного та поетичного мистецтва, в якому взяли участь народні колективи та гурти, солісти, професійні музиканти та виконавці-аматори з міста Харкова та Харківської області.

Біля криниці Сковороди працював поетичний майданчик, де лунали українські народні пісні та пісні на вірші Г.С.Сковороди у виконанні бандуристів і юних співаків (Кількість учасників – 60 осіб). Традиційно на художній пленер, що проходить біля Чорного озера збиралися учні шкіл естетичного виховання Харківського району, до них мали змогу приєднатися усі бажаючі. Близько 70 юних та молодих художників, черпали натхнення в краєвидах Бабаївського лісу.

Новинкою цьогорічного свята стала виставка робіт художників Харківського району «Натхнення Слобожанщини», в яких митці живопису представили своє бачення красот рідного краю. Як завжди, широко представлена географія виставки-продажу з різних видів декоративно-ужиткового мистецтва. Це Харківщина, Полтавщина, Сумщина, місто Київ, і звичайно Харківський район. Ще різноманітніший перелік представлених виробів від 50 народних майстрів, деякі з них провели для учасників заходу різноманітні майстер-класи.

На головній сцені «Саду пісень Сковороди» протягом дня виступали професійні та аматорські вокальні колективи, солісти різних жанрів – від аутентичного співу до сучасної української естради; оркестри, інструментальні ансамблі та окремі виконавці з усієї Харківщини. Розваги для маленьких відвідувачів свята були широко представлені дитячою анімацією, аква-гримом, шоу мильних бульбашок та новинкою цьогорічного заходу – квестами для дітей та підлітків «Сковорода єднає молодь».

Треба відмітити, що в цьому році серед творчих учасників культурно-мистецького заходу майже половина – це діти шкільного віку. І це є показово. Взагалі учасників цьогорічного заходу близько 500 осіб, а глядачів – до 3 тисяч.

 

Вибачте, в данний момент не має доступних опитувань.Архів опитувань

Останні новини

Про заслуги